Výzkum a vývoj prototypů
Posuneme vaše projekty úspěšně dál

Experimentální střelecké stanoviště


Experimentální střelecké stanoviště je experimentální pracoviště vytvořené pro měření balistických a technických parametrů malých zbraní.

Toto stanoviště má také sloužit k testování obranných prostředků (například neprůstřelné vesty, přilby, pancířové kryty,..), materiálů používaných na střelnici (odhlučňovací materiály a materiály tlumící hluk (zvuk), zachytávání střel,..), výzkumu jevů souvisejících s výstřelem (hluk, záblesk, zplodiny hoření,...) a k výzkumu dalších ochranných prostředků a pomůcek používaných při střelbě.

Experimentální střelecké stanoviště je uzavřené pracoviště, které můžete umístit do prostoru o půdorysných rozměrech 5 x 9 metrů. Prostor stanoviště je vymezen podlahou, stěnami s jedním vchodem a střechou.

Interní (vnitřní) vybavení laboratoře se skládá ze střeleckého místa s pohyblivým podpěrným zařízením STZA 12, střeleckého tunelu, kontejneru se záchytným systémem, měřících přístrojů a ventilačního systému s filtrem.

Střela se po výstřelu pohybuje střeleckým tunelem do kontejneru se záchytným systémem. Střelba ve stanovišti je možná s pomocí pohyblivého podpěrného zařízením STZA 12, neboje možná střelba z ruky.

V laboratoři je možné provádět tato balistická měření:
 
  • Tlaku ve vývrtu hlavní
  • Rychlost střely
  • Pohyb zbraní a jejich funkčních částí s využitím vysokorychlostní kamery
  • Zpětný ráz zbraní
  • Rozptyl střelby
  • Testování malých zbraní a testovaní na malých zbraních
  • Parametry přechodové balistiky
  • Určování parametrů ranivé balistiky (zaznamenání v „želatinovém“ modelu v průběhu pohybu střely s použitím vysokorychlostní kamery
  • Měření (prováděná) na střelcích

Konstrukce jednotlivých částí stanoviště

Střelecká pozice

Jako střeleckou pozici lze použít pohyblivé podpěrné zařízení STZA 12 vyráběné PROTOTYPA Z.M. Jde o moderní střelecké vybavení používané k upevnění zbraní do velikosti ráže 12,7 mm, včetně mnoha balistických měřících zařízení.

Střelecký tunel
Základním úkolem střeleckého tunelu je předcházet úniku střely (nebo částem střely) do stanoviště a jejího okolí a zajišťovat tak bezpečnost při střelbě. To znamená, že střelecký tunel vymezuje prostor pohybu střely.
V tunelu probíhá měření rychlosti střely a také experimentální střelba do želatiny. Při tomto typu experimentů jsou často používány vysokorychlostní kamery, z tohoto důvodu jsou ve střední části tunelu umístěna neprůstřelná okna (pro kameru a světlo).

Kontejner se záchytným systémem
Kontejner je poslední součástí stanoviště. Hlavním úkolem této části je bezpečné zachycení a zastavení střel a sekundárních projektilů, které vznikají při vzájemném kontaktu střely a testovaného objektu nebo stěny tunelu.

 


 
 
 
optimalizace PageRank.czPohodové nákupy na internetu
Velkoobchod a e-shop s elektromateriálem Marlanvil
Copyright 2009 oprox , info@oprox.cz