Výzkum a vývoj prototypů
Posuneme vaše projekty úspěšně dál

Antivibrační stoly ENVIST


ENVIST OLYMEXT - nový pohled na ergonomii laboratorních stolů
 

 
 Koncepce antivibračního stolu ENVIST využívá rozdělení desky stolu na dvě části. První část je tvořena vibračně odizolovanou plochou (mramorová deska), kterou lze podle požadavku zákazníka zvětšit až na rozměr 1000 x 740 mm pro umístění např. mikroskopu. Druhá část je tvořena vlastní pracovní plochou (zpravidla dřevěná deska), která je oddělena od mramorové desky vibračně izolované. Na této desce lze pracovat na PC, připravovat vzorky, apod., aniž by měl uživatel obavu z ovlivnění funkcí přístrojů umístěných na odizolované ploše během své práce.
To umožňuje optimálně skloubit požadavky na maximální stabilitu mikroskopu s pohodlím uživatele. Pro zajištění velmi přesných měření je tedy stabilizovaná část desky stolu izolována od vibrací jak z podloží (podlahy laboratoří), tak i od pracovní dřevěné desky. Vibrace jsou izolovány dvěma na sobě nezávislými systémy. Ve spodní části stolu (nastavitelné nohy) je použit tlumič vibrací "ABS feet 701". Přímý kontakt mezi stabilizovanou deskou a ocelovou konstrukcí stolu zajišťuje hydropneumatický izolátor vibrací IZOLAT 04/01. Stoly ENVIST jsou vybaveny pasivními filtry a jejich vlastní frekvence se pohybuje okolo 3 Hz, čímž se velmi blíží aktivním systémům filtrace vibrací z podloží. Stoly ENVIST jsou vybaveny sofistifikovaným pneumatickým systémem a elektronikou. Řídicí elektronika stolu umožňuje automatické nastavení pracovní polohy stabilizované desky a její průběžnou kontrolu. Samozřejmostí je i kontrola tlaku plynu centrálního vzdušníku a tlaků v hydropneumatických izolátorech vibrací. Elektronický systém vyhodnocuje poruchové stavy, jako např. únik tlaku v pneumatickém řetězci, změna pracovní polohy stabilizované desky, apod. Součástí stolu jsou i police po stranách, na které lze umístit další přístroje či pomůcky.

 

Antivibrační stůl ENVIST-OLYMEXT byl vyvinut ve spolupráci s Olympus C&S s.r.o., Divize MIKRO pro mikroskopy OLYMPUS.Kliknutím na první stranu otevřete virtuální leták.
optimalizace PageRank.cz


Pohodové nákupy na internetu
Velkoobchod a e-shop s elektromateriálem Marlanvil
Copyright 2009 oprox , info@oprox.cz